znak Ústí
Ústí

Pamětihodnosti

  • Socha svatého Jana Nepomuckého z roku 1775, na hrázi řeky Bečvy
  • Pomník padlým obou světových válek, na pomyslné návsi
  • Pomník týraným ženám nacházející se před domem, v jehož sklepení probíhaly koncem 18. století tzv. hromadné orgie, což byl počin konaný na popud místního občana, jež si v tomto liboval. Později byl dopaden a postaven před zemský soud.
  • Rodinné muzeum myslivosti, která má v obci dlouhodobou tradici. Rovněž zde v průběhu 19. století docházelo ke šlechtění loveckých plemen, obzvláště jezevčíků. Na zahradě přiléhajícího domu stojí kamenná socha dlouhosrsté feny jezevčíka, pojmenované Sisi, která proslavila místní chov v zemi.

Zajímavosti

Obec leží na dvou železničních tratích (Vsetín-Velké Karlovice,Vsetín-Horní Lideč), na nichž obou je zřízena vlaková zastávka. Ještě roku 1957 nesla zastávka na trati Vsetín-Horní Lideč nápis Leskovec. Zastávka leží mimo obě obce, obyvatelé obou obcí to k ní mají dosti daleko. Proto přestala být zastávka kolem roku 1995 obsluhována. Dnes zajišťuje vlakovou dopravu zastávka Ústí u Vsetína zastávka ležící na trati Vsetín-Velké Karlovice (282).

V roce 1979 se na trati Horní Lideč - Vsetín stala vážná železniční havárie, při níž uniklo do prostředí několik set tun petroleje. Z důvodu znečištění podzemních vod byl vystavěn vodovod.

Obcí protéká řeka Vsetínská Bečva a Senice.

Historie

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1505.

Obec se 1.1. 1992 oddělila od města Vsetín


Oficiální web obec Ústí:
www.obecusti.cz

PSČ Ústí: 755 01