KRAJ VYSOČINA Havlíčkův Brod Jihlava Pelhřimov Žďár nad Sázavou Třebíč

Navštivte Kraj Vysočina

Při toulkách krajem Vysočina, můžeme narazit na podivné, trochu bizarní, monumentální sochy, které jsou projektem mladého umělce Michala Olšiaka. Inspirací mu byly místní pověsti spojené většinou se zvířaty. Cesty ke zmíněným sochám vedou po turistických trasách, a tak mohou být zajímavým cílem pro pěší i cykloturisty. Sochu koně vytahujícího povoz z bahna najdeme například v Hamrech nad Sázavou, Výra nedaleko obce Tři Studně a majestátně vyhlížejícího třímetrového jelena si můžeme prohlédnout nad vesničkou Slavětín. Pokud dáváte přednost živější zábavě, bude pro vás zoologická zahrada v Jihlavě to pravé. Zoologickou zahradu najdete jen pár kroků od historického centra. Výjimečná je především svou rodinnou atmosférou a množstvím exotických zvířat, pohybujících se v areálu zahrady na volno.

Poznejte Kraj Vysočina

Kraj Vysočina a krajské město Jihlava se rozprostírá ve středu České republiky a spojuje tak Čechy a Moravu. Známými turistickými cíli jsou město Telč, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře nebo bazilika sv. Prokopa v Třebíči. Vysočina leží v oblasti Českomoravská vrchovina a vrch Melechov je označován za geografický střed Evropy.

Velmi významný vliv v kraji má zemědělství, rozprostírají se zde rozsáhlé hospodářské lesy, a v rámci průmyslu je zde zastoupen průmysl strojírenský, textilní, dřevozpracující nebo potravinářský.

mapa Kraj Vysočina