Strakonice Písek Tábor Prachatice České Budějovice Český Krumlov Jindřichův Hradec JIHOČESKÝ KRAJ

Navštivte Jihočeský kraj

Jihočeský kraj láká turisty k prohlídce města Český Krumlov, který sice není velký svou rozlohou, ale o to více přitahuje svou jedinečnou a kouzelnou atmosférou. Díky jedinečné středověké zástavbě je od roku 1992 na seznamu památek UNESCO. Rozsáhlý areál hradu a zámku je po Pražském hradu druhým největším zámeckým komplexem u nás. Za prohlídku stojí jistě i díky svému slavnému maškarnímu sálu a výjimečnému baroknímu divadlu. Opomenout ale nesmíme ani překrásnou zahradu s fontánou s postavami vodních božstev, která je jeho součástí. A za návštěvu stojí i letohrádek Bellarie s otáčivým hledištěm.

Poznejte Jihočeský kraj

Jihočeský kraj s krajským městem České Budějovice patří k vyhledávaným oblastem České republiky. Jeho jedinečnost spočívá v mnoha přírodních krásách, které se tak stávají lákadly pro turisty. Oblast bohatá na rybníky (Rožmberk, Svět, aj.) a přehrady (Lipno, Orlík aj.) v Budějovické a Třeboňské kotlině vytváří s turisticky známými městy (Jindřichův Hradec, Český Krumlov) jedinečné prostředí. Kromě již zmiňovaných kotlin se Jihočeský kraj nachází na Šumavě.

Z oblasti hospodářství se zde daří zemědělství, průmyslové výrobě, zpracovatelskému průmyslu, ale také z velké části turistice.

mapa Jihočeský kraj