znak Kozlovice
Kozlovice

Historie

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1294. Historicky se jedná vesnici ležící na hranici mezi Lašskem a Valašskem. Pro "Valašsko" hovoří fakt, že zde sídlil Valašský vojvoda, pro Lašsko zase skutečnost, že Leoš Janáček zde sbíral podklady pro své Lašské tance.

Obec leží v předhůří Beskyd, lemována kopci Tábor a Strážnice a pohořím Ondřejníků. Obcí protéká řeka Ondřejnice. Sousedí s obcemi Kunčice p.O., Mniší(Kopřivnice), Čeladná, Lhotka, Tichá, Palkovice a Hukvaldy. Částí obce jsou i Měrkovice. Obec se nachází v okresu Frýdek-Místek.

V obci naleznete kostel sv. Michala, obecní úřad, fotbalové hřiště, hasičksou zbrojnici, sportovní a relaxační centrum a několik různých restauračních zařízení. Kozlovice disponují vlastní wifi sítí, kde je možné se bezplatně připojit.

Vodní mlýn z 16. století s 250 m dlouhým náhonem a plně funkčním mlýnským kolem byl rekonstruován a nyní slouží především jako hostinec a restaurace. Najdete zde ale také malé muzeum mlynářských artefaktů nebo dobové expozice ze statků našich dědečků a kuchyní našich babiček.

V katastru obce se nalézají přírodní rezervace Rybníky a přírodní památka Pod hukvaldskou oborou.


Oficiální web obec Kozlovice:
www.kozlovice.cz

PSČ Kozlovice: 739 47

Počasí

Počasí

Zdroj textu cs.wikipedia.org

V okolí